Vakfımız 1988 yılında 28 demiryolcunun bir araya gelmesiyle TCDD’ nin gelişmesine katkıda bulunmak ve TCDD Personelinin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak, kalkınma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile “TCDD’Yİ GELİŞTİRME VE TCDD PERSONELİ DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA VAKFI” adında vakıf kurulmuştur.

TCDD çalışanlarına ve emekli personeline sağladığı yüksek yatırım getirisi ile TCDD Vakfı, 20 yıldır kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

RAİLLİFE ŞUBAT DERGİSİNDEN...

Sevgili Yolcular,

Ülkemizin ulaşım ve bilişim altyapısından sorumlu Bakanlığımız, 16 yıl boyunca milletimizin geleceğine ışık tutacak, ülkemizi yarınlara taşıyacak çok büyük projeleri hayata geçirdi, hayallerin gerçeğe dönüşmesini sağladı. Bunu da tek bir hedef doğrultusunda gerçekleştirdi. Milletimizi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmak. Bu kapsamda da dünyanın en büyük projelerini hayata geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz.

1915 Çanakkale Köprüsü dâhil Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi de sadece ülkemizin değil dünyanın sayılı projelerinden biri. Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünde neredeyse iki yıl önce 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelini atmıştık. Bu ay ise kule kesonlarını Asya tarafında -45 m, Avrupa tarafında ise -37 m derinliğe batırdık. Artık köprünün ayaklarının yükselmesini izleyebileceğimiz bir noktaya ulaşmış bulunuyoruz.

Bu dev köprü 3 yıl sonra tamamlandığında Avrupa’dan Ege Bölgesi’ne giden araçların mevcut durumda kullandıkları Edirne-İstanbul-İzmit-Bursa güzergâhına alternatif olmakla kalmayacak, ana yol haline gelecek. Bölgenin ekonomisini geliştirmekle kalmayacak, sanayisini de geliştirecek. Bu proje ile hem ülkemizin uluslararası köprü konumunu güçlendireceğiz, hem de dünyanın en geniş orta açıklıklı boğazını Türkiye’ye kazandıracağız.

Şuna da inanıyorum ki; 1915 Çanakkale Köprüsü, dev bir proje olmasının ötesinde; Türkiye’nin aydınlık yarınlarının da bir kanıtı niteliğindedir. Ülkemizi onlarca yıl geriye götürmek isteyen; özgürlüğümüze, geleceğimize ket isteyenlere bir gözdağıdır. Hükümetimizin; milleti için yatırım yapmaya, hizmet getirmeye, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşımak için hiçbir engel tanımayacağının; Türkiye’nin bölgenin lider ülkesi olacağının, en büyük göstergesidir.

İyi yolculuklar…

İLETİŞİM

Anafartalar Mah. Çankırı Cad.
Taş Han Kat: 5 No: 9/37
06030 Ulus/ANKARA

TELEFON & FAKS

+ 90 (312) 311 45 96
+ 90 (312) 324 23 99
+ 90 (312) 309 05 15 / 4079 - 4972
+90 (312) 324 42 42