Vakfımız 1988 yılında 28 demiryolcunun bir araya gelmesiyle TCDD’ nin gelişmesine katkıda bulunmak ve TCDD Personelinin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak, kalkınma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile “TCDD’Yİ GELİŞTİRME VE TCDD PERSONELİ DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA VAKFI” adında vakıf kurulmuştur.

TCDD çalışanlarına ve emekli personeline sağladığı yüksek yatırım getirisi ile TCDD Vakfı, 20 yıldır kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

TCDD çalışanları Genel Müdür Ali İhsan Uygun’un da katılımıyla, topluca ağaç diktiler. Dünya Engelliler Günü kapsamında 3 Aralık 2020 tarihinde Ankara Eryaman Yüksek Hızlı Tren Garı çevresinde oluşturulan alanda düzenlenen etkinlikte işçi, memur, mühendis, yönetici pozisyonunda bulunan pek çok personel katıldı. Kurumumuzun santral biriminde görevli özel çalışanlarımız Züleyha Bayraktar ve Süreyya Açıkgöz’de ağaç dikerek oluşturulan “TCDD Eryaman Korusu” na katkı sağladı.

Etkinlik sırasında yaptığı konuşmada ağaç dikmenin ve çevreyi düzenlemenin demiryolcuların en önemli geleneği olduğunu vurgulayan Genel Müdür Uygun, “Böylesi bir gelenekten gelen demiryolcular olarak bizlerde TCDD Koruları ismi altında yurdumuzun dört bir yanında ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde gerçekleşen “Geleceğe Nefes” kampanyasının içinde binlerce fidanı toprakla buluşturuyor, tabiata, şehirlerimize katkı sağlıyoruz.” ifadesinde bulundu.

Uygun, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü gibi anlamlı bir tarihte TCDD çalışanları olarak hep birlikte; omuz omuza, gönül gönüle ağaçlandıracağımız Eryaman Korusu’nu gelecek nesillerimize armağan ediyoruz. Demiryolu Bakım Dairemizin çalışmalarıyla ilk etapta 500 ağaç diktiğimiz faaliyetimizi pek çok farklı şehirde oluşturacağımız TCDD Koruları ile geliştirecek milyonlarca ağacı vatan toprağıyla buluşturacağız.

Bir demiryolcu olarak ağaç ve yeşil tutkusuyla faaliyetimize iştirak eden siz değerli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Birlikte görev yapmaktan onur duyduğum kıymetli çalışma arkadaşlarım Züleyha Bayraktar Hanımefendiye ve Süreyya Açıkgöz Beye de ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Biz çok büyük bir aileyiz ve birlikte çok güzeliz. Bu duygularla Eryaman Korusunun memleketimize, şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Demiryolcular hep birlikte 500 adet ağacı toprakla buluşturdu.

 

İLETİŞİM

Balgat Mahallesi 1419. Cad. No:12
Balgat / ANKARA

TELEFON & FAKS

+ 90 (312) 311 45 96
+ 90 (312) 324 23 99
+90 (312) 324 42 42